Sesja noworodkowa Kraków

Sesja noworodkowa Kraków- ważne informacje

Oferuję Państwu fotograficzną sesję noworodkową w Krakowie , której efektem będą fotografie najwyższej jakości technicznej i artystycznej na światowym poziomie. Fotografii noworodkowej uczyłam się u obecnie najsławniejszej Polsce fotografki noworodkowej Moniki Serek, dzięki której wiem jak zapewnić bezpieczeństwo Państwa maleństwu podczas sesji i jak je pozować do fotografii w sposób bezpieczny i dający piękny efekt na zdjęciach.

Moje fotografie ostatnio zostały docenione na arenie międzynarodowej 🙂 Nagrodzone fotografie z sesji noworodkowych w Krakowie możecie Państwo obejrzeć pod poniższym linkiem:

http://katarzynaszoldrowska.pl/publikacje-nagrody/

 

sesja noworodkowa krakówfotografia noworodkowa dziewczynki krakow

 

Kiedy wykonać sesję noworodkową ?

Pragnę zapewnić Państwu i maleństwu komfort i spokojną atmosferę podczas sesji, dlatego sesje noworodkowe wykonuję dzieciom w wieku 5-14 dni. W tym okresie dziecko dużo śpi, jego ciałko jest plastyczne i podatne na układanie. Sesja noworodkowa wykonana w tym wieku jest komfortowa dla maleństwa, przebiega szybko i sprawnie.

Dla dzieci, które urodziły się przed terminem, czas na sesję noworodkową jest dłuższy, zależny od konkretnego przypadku.

 

sesja noworodkowa kraków

sesja noworodkowa kraków chlopiec

 

Kiedy zarezerwować termin sesji noworodkowej?

Sesję noworodkową wykonujemy w 5-14 dniu życia dziecka, jednak termin sesji najlepiej zarezerwować będąc jeszcze w ciąży. Mamy wtedy czas aby na spokojnie porozmawiać o oczekiwaniach rodziców względem sesji i wybrać stylizacje.

Gdy Wasze maleństwo przyjdzie na świat czas przyśpieszy i te 2 tygodnie , najlepsze na wykonanie sesji mogą nam niespodziewanie umknąć .

Oczywiście nie wiemy kiedy maleństwo dokładnie się urodzi, dlatego znająć spodziewany termin urodzenia maleństwa rezerwuję dla Was miejsce na sesję w danym miesiącu.

W każdym miesiącu mogę wykonać określoną ilość sesji i rezerwując wcześniej termin macie pewność, że sesja będzie wykonana w optymalnym dla Waszego dziecka czasie.

Gdy maleństwo już się urodzi, proszę o krótką informację najpóźniej w drugiej dobie po urodzeniu, ze dzieciątko jest już na świecie. Jest to bardzo ważne gdyż pozwala mi na optymalne ułożenie kalendarza sesji noworodkowych na kolejne tygodnie.

 

 fotografia noworodkowa krakówsesja noworodkowa kraków

 

Gdzie odbywa się sesja noworodkowa Kraków?

Sesje noworodkowe wykonuję w Krakowie. Możliwa jest też sesja z dojazdem poza Kraków.

Sesja noworodkowa odbywa się u Państwa lub w moim domowym, studio na os. Złotego Wieku. Aby sesja mogła odbyć się u Państwa potrzebny jest pokój pomalowany na jasny neutralny kolor- biały, szary, kremowy itp. oraz wolna powierzchnia podłogi o wymiarach ok 3×3 metry bezpośrednio przy ścianie z oknem balkonowym.

 

Co potrzebuję na sesję noworodkową ?

Wszystkie akcesoria i ubranka do sesji noworodkowych które widzicie Państwo na zdjęciach w portfolio są moją własnością i mogą być wykorzystane podczas sesji noworodkowej Państwa dziecka.

Dlatego na sesję noworodkową nie potrzebujecie Państwo przygotowywać żadnych akcesoriów.

Jeśli jednak mają Państwo jakieś przedmioty, chusty czy kocyki ,które są Wam szczególnie bliskie i chcielibyście je uwiecznić na fotografiach noworodkowych Waszego maleństwa, chętnie przygotuję dla Państwa stylizację z ich użyciem.

 

 

sesja noworodkowa kraków sesja noworodkowa kraków

 

Jak wygląda sesja noworodkowa ?

Sesję rozpoczynamy późnym rankiem, tak aby zakończyć ją wczesnym popołudniem. Spotykamy się około godziny 9.30 ,a sesja trwa ok. 3 godziny. Czas ten przeznaczony jest głównie na spokojne usypianie i karmienie maluszka gdyż zdjęcia wykonywane są gdy dziecko śpi. Jeśli dziecko i rodzice potrzebują więcej czasu, przedłużam czas sesji o maksymalnie godzinę, bez dodatkowej opłaty.

 

Gdy maluszek zaśnie,  jest układany przeze mnie i starannie pozowany, tak aby zdjęcia pokazały cały naturalny urok malca. Bezpieczeństwo dziecka jest dla mnie najważniejsze, dlatego układam maleństwa tylko w bezpiecznych, fizjologicznych pozycjach- na pleckach, na brzuszku i na boczku, z wykorzystaniem owijek lub bez nich oraz w ubrankach.

.

fotografia noworodkowa kraków

fotografia noworodkowa krakow

 

 

Ilość stylizacji podczas sesji noworodkowej

Każdą sesję planuję tak, aby zdjęcia z niej stanowiły całość harmonijną kolorystycznie. Pragnę też zapewnić Państwu różnorodność kadrów dlatego zdjęcia wykonuje na co najmniej 2 kolorach kocyka, który stanowi tło zdjęć. Na każdym tle dziecko układane jest w min 2 wariantach-np. w owijką lub bez, lub w 2 różnych pozach. Ilość stylizacji zależy od tego ile dziecko śpi podczas sesji i czy jest podatne na układanie-np. niektóre dzieci nie lubią ułożenia na brzuszku. Zwykle jest to około 4 stylizacji, ale często udaje się więcej.

Zdjęcia z sesji noworodkowej są unikatową pamiątką, warto by stały się ozdobą salonu czy sypialni, dlatego 1 stylizację robię na białym lub kremowym kocyku, co pozwoli Państwu na harmonijne ozdobienie wnętrza w każdej kolorystyce.

Jeśli się Państwu szczególnie podoba któraś ze stylizacji w moim portfolio chętnie ją dla Państwa zrealizuję.

Co do reszty sesji -proszę o podanie co się Państwu podoba a czego pragnęlibyście uniknąć i na tej podstawie układam scenariusz sesji.

 

Mogą się też Państwo zdać w całości na mnie i mój wybór stylizacji i kolorystyki.

 

 

tag: sesja noworodkowa Kraków